امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Wednesday, 28 October , 2020
امروز : چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹ - 12 ربيع أول 1442
شناسه خبر : 25529
  پرینتخانه » اخبار, حوادث, گزارش های مردمی

آیا پاشیدن الکل روی سطح بدن باعث از بین رفتن ویروس کرونا از روی پوست می شود؟ / حتما بخوانید

سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری های امریکا توصیه کرده است که در صورت دسترسی به آب، دست ها با آب تمیز و صابون شسته شوند و از آنجا که به کارگیری محلول 70 درصد الکل و آب، باعث خشک و خشن شدن پوست می شود، برای شستشوی دست و سطوح بدن، نباید از آن به عنوان جایگزین آب و صابون استفاده کرد.

به گزارش نبض خبر اما در زمان تردد در سطح شهر و انجام خرید، استفاده از ضدعفونی کننده های الکلی و یا به کارگیری دستمال مرطوب آغشته به الکل، می تواند روش مؤثری برای از بین بردن ویروس کرونا از روی دست باشد. پاشیدن الکل روی سطح

ر یک از ضدعفونی کننده های الکلی، دستورالعمل متفاوتی دارند و تعداد مجاز اسپری کردن و مدت زمان باقی ماندن آنها بر روی دست ها و سطح بدن متفاوت است.

۳۰ ثانیه حیاتی / کرونا الکی از بین نمیره

ضروری است که طبق دستورالعمل هر ضدعفونی کننده عمل شود، علاوه بر این لازم است تمام قسمت های دست (از جمله فضاهای بین انگشتان و زیر ناخن ها) با الکل آغشته شود. در همین زمینه همچنین به یاد داشته باشید که الکل ۷۰ درصد نیز باید به مدت ۳۰ ثانیه بر روی سطوح بدن باقی بماند تا باعث نابودی ویروس شود. پاشیدن الکل روی سطح

شستن دست ها و سطوح بدن با آب و صابون به طور کلی انتخاب مناسب تری از به کاربردن الکل است. اما در مواقع عدم دسترسی به آب و صابون، می توان از ضدعفونی کننده های الکلی با غلظت ۷۰ درصد به عنوان جایگزین استفاده کرد.

 

پاشیدن الکل

| منبع خبر : رکنا
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد