00010 copy

تامین امنیت غذایی مهم ترین رسالت جهاد کشاورزی است

به گزارش نبض خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، زهرا جلیلی مقدم شامگاه پنج شنبه در مراسم جشنواره چای لاهیجان اظهار کرد:تامین امنیت غذایی مهمترین رسالت جهاد کشاورزی ، حمایت از تولید داخلی و افزایش تولید محصولات کشاورزی است.

وی به برگزاری جشنواره‌های مختلف اشاره کرد و افزود: امیدواریم برگزاری این جشنواره‌ها بر معرفی بیشتر پتاسیل ها و توانمندی‌ها استان‌ها و شهرستان‌های مختلف اثر گذار باشد.

جلیلی مقدم ادامه داد: در حوزه باغبانی بحث کیفیت مؤلفه‌های مختلف از جمله طعم، بو، عطر دارد که مهم‌تر از آن سلامت محصول به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: سلامت محصول در دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است و سلامت محصول مهمترین ویژگی چای در لاهیجان است که بحث سلامت آن نیز باید جدی گرفته شود.

مدیرکل دفتر میوه‌های گرمسیری تصریح کرد: با مصرف بیشتر و جایگزین کردن چای ایرانی در سبد مصرف خودمان از تولید داخل حمایت کنیم و با حمایت‌های خود در وزارت جهاد کشاورزی سبب افزایش کمی و کیفی این محصول باشیم.

جلیلی مقدم ادامه داد: با اصلاح و نوسازی باغات و حمایت از صنایع تبدیلی و تکنولوژی‌های پس از برداشت این محصول و تشکیل زنجیره ارزش و تأمین این محصول شاهد یک انقلاب و پیشرفت قابل توجهی در صنعت چای ایرانی باشیم.

 

تامین امنیت غذایی مهم ترین رسالت جهاد کشاورزی است

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
  • اخبار مرتبط
  • تبادل نظر