00010 copy

مرکز شیمی درمانی سرپایی، تشخیص زودرس سرطان و شنوایی سنجی بندرانزلی افتتاح شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نبض خبر به نقل از دیارمیرزا، مرکز شیمی درمانی سرپایی، تشخیص زودرس سرطان و شنوایی سنجی بندرانزلی صبح امروز با حضور دکتر محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر احمد دنیامالی نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی، محمد پورخوش‌سعادت فرماندار و دیگر مسؤولان شهرستان با اعتبارحدود دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان افتتاح و رسماً به بهره‌برداری رسید.

مرکز غربالگری سرطان بندرانزلی حدود ۴۰۰ مترمربع وسعت دارد و ۵۶۹ میلیون تومان از محل خیرین و ۳۷۰ از منابع دانشگاه علوم پزشکی گیلان و تنخواه مرکز جهت احداث آن هزینه شده است.

بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان نیز در این مرکز برای تأمین تجهیزات پزشکی اعتبار صرف شده است.

همچنین مرکز شنوایی‌سنجی کلینیک ویژه‌ بندرانزلی نیز امروز با هزینه ۶۵۰ میلیون تومان از محل خیرین افتتاح شد و مورد بهره‌برداری مردم رسید.

دکتر محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حاشیه افتتاح مرکز غربالگری سرطان انزلی با اشاره به استقرار تجهیزات غربالگری در این مرکز، اظهار کرد: دستگاه‌های زیادی در این مرکز نصب و راه‌اندازی شده تا بیماران انزلی و منطقه برای شناسایی و غربالگری سرطان مجبور به حضور در مرکز استان نشوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین با تقدیر از خیران افزود: بخشی اعظمی از این مرکز توسط خیران فراهم شده که شایسته تحسین است.

دکتر آشوبی همچنین از تلاش برای استقرار رادیوتراپی در مرز غربالگری سرطان انزلی خبر داد تا فرایند درمان بیماران سرطانی در این شهرستان تکمیل شود.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
  • اخبار مرتبط
  • تبادل نظر