امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Sunday, 24 October , 2021
امروز : یکشنبه, ۲ آبان , ۱۴۰۰ - 18 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 32319
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, اسلایدر بالایی - ویژه, پاراگراف, یادداشت

از تخریب هتل فردوسی رشت تا احداث مجتمع تجاری

نبض خبر : رشت به واسطه‌‌ی تاریخ و فرهنگ دور و درازش، بناهای قدیمی بسیاری دارد که هر کدام داستانی از گذشته‌ی این شهر را روایت می‌کنند. هتل فردوسی یکی از این بناهای تاریخی است که در محدوده‌ی تاریخی پیاده‌راه شهرداری و بازار رشت قرار دارد. این بنا با الگوی معماری عصر قاجار، در اواخر […]

نبض خبر : رشت به واسطه‌‌ی تاریخ و فرهنگ دور و درازش، بناهای قدیمی بسیاری دارد که هر کدام داستانی از گذشته‌ی این شهر را روایت می‌کنند.
هتل فردوسی یکی از این بناهای تاریخی است که در محدوده‌ی تاریخی پیاده‌راه شهرداری و بازار رشت قرار دارد. این بنا با الگوی معماری عصر قاجار، در اواخر دوره‌ی سلطنت رضاشاه، مقارن با جنگ جهانی ساخته شد.
بنای هتل فردوسی که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده بود، بعد از تخریب سرای میخچی واقع در پشت بنا، با طرح شکایت توسط وراث و مالکینش، از فهرست آثار ملی خارج شد.
تایید خبر تخریب این بنای تاریخی و به دنبال آن احداث مجتمع تجاری در این مکان، نشان از بی‌توجهی و بی‌مهری به بناهای میراثی این شهر دارد؛ چرا که رشت بیش از آن‌که به هایپرمارکت و مراکز تجاری نیاز داشته باشد، سخت محتاج حفظ بافت فرهنگی و تاریخی بوده که شکل‌دهنده‌ی هویت و اصالت این شهر است.

 

پایگاه خبری نبض خبر مطالب عنوان شده در یادداشت ها را تایید و یا تکذیب نمی کند،

مسئولیت کلیه مندرجات به عهده خود شخص بوده و این پایگاه خبری مسئولیتی در قبال آن نمی پذیرد.

 

 

نویسنده : الهام کیانپور |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد