00010 copy

2 پروژه در نخستین روز دهه فجر به بهره برداری رسید

با حضور حضرت آیت ا… فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه شهر رشت، دکتر اسدا… عباسی استاندار گیلان، محمدرضا احمدی و سید علی آقازاده نمایندگان مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و تعدادی از مدیران عامل صنعت آب و برق گیلان، 2 پروژه برقی افتتاح و در مدار قرار گرفتند.

نبض خبر : بهمن داراب زاده مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان در این آیین افتتاح گفت: با عبور موفقیت آمیز از تابستان سال جاری، برنامه ریزی برای عبور موفق از تابستان سال آتی با تعریف 15 پروژه آغاز شد. که از این پروژه ها، 3 پروژه در ایام ا… مبارک دهه فجر افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید و 12 پروژه دیگر نیز قبل از پیک بار سال آتی و سال 1403 در مدار قرار خواهند گرفت.
وی افزود: پروژه پست 63/20 کيلوولت جانبازان رشت و خط ۶۳ کیلوولت کابلی دومداره تغذیه کننده پست سلیمانداراب رشت از پروژه هایی است که امروز افتتاح و در مدار قرار خواهند گرفت و پروژه پست ضیابر نیز در ایام ا… دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: پروژه های شهر رشت با هدف تامین برق مطمئن و پایدار ، تقویت ولتاژ و پایداری شبکه و افزایش قابلیت اطمینان و کاهش تلفات، کاهش بارگیری خطوط انتقال و برقرسانی به مشترکان شهر رشت به بهره برداری خواهند رسید.
داراب زاده گفت: برای این 2 پروژه که امروز شاهد افتتاح آن خواهیم بود ، حدود 553 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که با بهره برداری از این طرح ها، برای 30 نفر به صورت موقت و برای 3 نفر بطور دائم اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان در خصوص پروژه پست 63/20 کيلوولت جانبازان رشت گفت: افت و ضعف ولتاژ و پرباری پست سیار جانبازان از جمله مشکلات منطقه جانبازان بود که با افزایش 3 برابری ظرفیت پست، قطعا آسیب پذیری و مشکلات منطقه برطرف شده و این پست نقش شایانی در عبور موفق از پیک بار سال آتی خواهد داشت.
وی افزود: از ویژگی های ممتاز پست جانبازان این است که با توجه به واقع شدن این پست در محدوده شهری، به جهت رفاه حال مشترکان عزیز و کمک به معماری شهری و جلوگیری از آلودگی صوتی، از ترانس های بی صدا در این پست استفاده شده است.
داراب زاده گفت: ویژگی برجسته این پروژه، اجرای پروژه در مدت 80 روز بود که این مهم با کار جهادی و شبانه روزی همکاران شرکت محقق شد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان در خصوص خط کابلی سلیمانداراب گفت: طول این پروژه 16 کیلومتر مدار بود که با مهندسی ارزش و پیشنهادات همکاران شرکت برق منطقه ای گیلان و تغییر آرایش خط، طول پروژه به 1/6 کیلومتر مدار کاهش یافت و موفق به صرفه جویی 100 میلیارد تومانی در اجرای این پروژه شدیم.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
  • اخبار مرتبط
  • تبادل نظر