امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Wednesday, 20 November , 2019
امروز : چهارشنبه, ۲۹ آبان , ۱۳۹۸ - 23 ربيع أول 1441
شناسه خبر : 13255
  پرینتخانه » اخبار, اقتصادی, خبرهای گیلان, مدیریت و اقتصاد تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹ |

اعطای ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در شفت

فرماندار شفت از اعطای 5 میلیارد و 95 میلیون تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش نبض خبر: محمدرضا محسنی  در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان شفت با اشاره به اینکه رونق گردشگری یک از سیاست های دولت است که همواره مورد  تاکید سالاری استاندار گیلان قرار دارد گفت : مرحله دوم اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری در قالب سامانه کارا و با اولویت طرح های بوم گردی و گردشگری به واحدین شرایط اعطا می شود .

وی با بیان اینکه در مرحله دوم اعطای تسهیلات آن دسته از طرح هایی که بتوانند اشتغال پایدار بیشتری را ایجاد نمایند تمرکز خواهد شد افزود : تمامی ساز و کار ها برای جلوگیری از انحراف تسهیلات پیش بینی شده است.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه از ابتدای سال ۹۷ تا کنون به ۱۸۴ طرح اشتغال روستایی و عشایری در این شهرستان مبلغ ۵ میلیارد و ۹۵ میلیون تومان تسهیلات با کامزد ۶ درصد پرداخت و برای ۲۲۳ نفر شغل ایجاد شده است افزود : جذب اعتبارات در زمان تعیین شده ، نیازمند تعامل بیشتر دستگاه‌های مسئول  و بانک های عامل و تسریع در روند بررسی پرونده ها است .

وی با بیان اینکه امسال در راستای حمایت از تولیدکنندگان مبلغ ۱۳ میلیارد و ۵۶۳ میلیون تومان در قالب ۹ طرح به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است تصریح نمود : پایداری مشاغل یکی از سیاست های دولت آقای دکتر روحانی بوده است.

محسنی با اشاره به اینکه اعطای تسهیلات مشاغل خانگی در بخش کشاورزی ، دامداری و گردشگری می‌تواند به افزایش درآمد روستاییان کمک شایانی نماید گفت : در این راستا در سال جاری ۲۱۵ میلیون تومان در قالب ۵۲ طرح به متقاضیان پرداخت شده است

فرماندار  شفت در ادامه با بیان اینکه دولت در سال های اخیر  در راستای محرومیت زدایی و توانمندسازی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی گام های بسیار مهمی برداشته است افزود : از ابتدای سال تا کنون بیش از یک میلیارد و ۶۹۸ میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی به ۷۸ مددجوی کمیته امداد و ۳۰۰ میلیون تومان نیز به ۱۸ مددجویان بهزیستی پرداخت شده است .

محسنی در پایان ابراز امیدواری نمود با پیگیری مسئولان ذیربط و بانک ها پرونده های در دست بررسی تعیین تکلیف و اهداف تعیین شده در حوزه اشتغال شهرستان شفت محقق شود.

| منبع خبر : ایلنا
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد