امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Sunday, 26 September , 2021
امروز : یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ - 19 صفر 1443
شناسه خبر : 23686
  پرینتخانه » فتونیوز

از خبرنگاران گیلانی رسمی روزنامه جمهوری اسلامی/در خط ولایت و رهبری گام های موثری برداشت

سید محمدرضا ثابت قدم به عضویت حزب جمهوری اسلامی در آمد و فعالیت هایش در حزب روز به روز بیشتر شد تا جایی که فعالیت های سیاسی و مذهبی اش، در حزب متمرکز شد و به جمع خبرنگاران رسمی روزنامه جمهوری اسلامی که ارگان حزب بود در رشت پیوست.

به گزارش نبض خبر، شهید سید محمدرضا (مجید) ثابت قدم فرزند سیدحسین در سال ۱۳۴۰ در رشت متولد شد. بعد از گذراندن دوران کودکی، وارد مدرسه شد.

دوره ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت گذرانید و در سال ۱۳۵۸ موفق به اخذ دیپلم در رشته اقتصاد گردید. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کنار سایر جوانان انقلابی، در خط ولایت و رهبری گام های موثری را در رشت برداشت. او چنان بی آلایش و ساده و افتاده بود که با کوچک و بزرگ برخورد صمیمی داشت و عامل وحدت نیروهای جوان منطقه بوده است.

به عضویت حزب جمهوری اسلامی در آمد و فعالیت هایش در حزب روز به روز بیشتر شد تا جایی که فعالیت های سیاسی و مذهبی اش، در حزب متمرکز شد و به جمع خبرنگاران رسمی روزنامه جمهوری اسلامی ـ که ارگان حزب بود ـ در رشت پیوست.

سرانجام در روز ۲۱ ماه مبارک رمضان مصادف با ۱ مرداد ۱۳۶۰ روبروی مسجد، در منزل فرشید اباذری واقع در خیابان شهید عطاء آفرین، موقع افطار به دست منافقین ترور شده و به ضرب گلوله به شهادت رسید و نام «افطار خونین رشت» برای همیشه با نام وی عجین شد. پیکرش را در گلزار شهدای تازه آباد رشت مدفون کردند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد