امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Tuesday, 16 July , 2019
امروز : سه شنبه, ۲۵ تیر , ۱۳۹۸ - 14 ذو القعدة 1440
شناسه خبر : 14241
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۹ |

اهالی واجارگاه رودسر صاحب کتابخانه می‌شوند‌

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان‌ با اشاره به ساخت مشارکتی کتابخانه‌ای در واجارگاه رودسر گفت: این واحد کتابخانه ۱۸ بهمن با حضور استاندار گیلان به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش نبض خبر پریسا کرمی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کتابخانه‌ای در واجارگاه رودسر با مشارکت خیران و نهاد کتابخانه‌های عمومی گیلان ساخته شده است که ۱۸ بهمن با حضور استاندار گیلان و سایر مسئولان استان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در تشریح جزئیات این کتابخانه عنوان کرد: مساحت این کتابخانه عمومی حدود ۳۶۰ متر مربع بوده و در دو طبقه مجزا با مشارکت حمیدرضا صادقی‌پور و همسرش شمسی موسوی که از خیران استان گیلان به‌شمار می‌روند احداث شده است.

کرمی با بیان اینکه زمین این کتابخانه به مساحت ۶۷۱ متر مربع از سوی شهرداری واجارگاه اهدا شده است تصریح کرد: عملیات احداث این کتابخانه از آبان ۹۵ آغاز شد و خیران یاد شده برای ساخت آن ۱۰ میلیارد ریال اختصاص دادند و خرید تجهیزات آن نیز توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی گیلان انجام شد.

وی با بیان اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی گیلان برای خرید تجهیزات کتابخانه واجارگاه ۳ میلیارد ریال اعتبار صرف کرده است ابراز داشت: در مجموع و با احتساب کمک‌های خیران نیک‌اندیش، کتابخانه واجارگاه رودسر با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال در کمتر از ۲ سال به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با تأکید بر اینکه برای ساخت کتابخانه عمومی واجارگاه استانداردهای لازم لحاظ شده است تصریح کرد: تجهیزاتی که برای این پروژه فرهنگی خریداری شده است نیز از جدیدترین وسایل و ابزارهای کتابخانه‌ای نظیر میز،‌ صندلی و قفسه‌های استاندارد است.

کرمی وجود سیستم استاندارد سرمایشی و گرمایشی را از جمله ویژگی‌های برجسته کتابخانه عمومی واجارگاه اعلام کرد و اظهار داشت: اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با مشارکت خیران سعی کرده است این مکان فرهنگی را به سیستم‌های امنیتی و اطفاء حریق استاندارد تجهیز کند.

وی برخی از بخش‌های این کتابخانه را مورد اشاره قرار داد و در مورد جزئیات طرح عنوان کرد: این پروژه که به نام کتابخانه عمومی شمسی موسوی واجارگاه نامگذاری شده و در اختیار اهالی این منطقه قرار می‌گیرد دارای بخش‌هایی نظیر مخزن، مرجع، امانت کتاب، سالن اجتماعات سلمان فارسی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان وجود بخش مستقل کودک را از دیگر ویژگی‌های کتابخانه عمومی واجارگاه خواند و تصریح کرد: سالن مطالعه ویژه بانوان و آقایان، دارالقرآن خواهران و برادران و نمازخانه از دیگر قسمت‌هایی است که برای این کتابخانه در نظر گرفته شده است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد