امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Sunday, 26 September , 2021
امروز : یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰ - 19 صفر 1443
شناسه خبر : 32712
  پرینتخانه » اخبار, اخبار گیلان, استانداری, خبرهای گیلان

 یکی از برنامه ها برای تحقق این شعار راهبردی؛ شناسایی واحدهای تعطیل، راکد و نیمه راکد برای بازگشت آنها به مدار تولید و ارتقاء به ظرفیت اسمی است که اجرای این برنامه ، در دستور کار بوده و استمرار می یابد.

دکتر ارسلان زارع پیش‌ازظهر دیروز (یکشنبه) از دو واحد تولیدی در شهر صنعتی رشت که در قالب پروژه‌های جهش تولید استان تعریف شده اند، بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند پیشرفت آن‌ها قرار گرفت.

به گزارش نبض خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛

نخستین طرح مورد بازدید استاندار گیلان، شرکت تولید لوازم طبی شامل انواع سرنگ تزریقی و سرسوزن های پزشکی و دندانپزشکی بود که با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال و ظرفیت تولید یک‌هزار و ۳۲۰ میلیون عدد محصولات طبی، برای ۱۹۷ نفر اشتغال‌زایی کرده است. بازگشت واحدهای تعطیل به مدار تولید

طرح توسعه این واحد تولیدی که در قالب پروژه های جهش تولید استان تعریف شده، از پیشرفت ۶۰ درصدی برخوردار است.

همچنین نماینده عالی دولت در گیلان از یک واحد تولید انواع کنسرو میوه و سبزیجات، کمپوت، آبمیوه از کنستانتره و نوشیدنی ها که با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال و ظرفیت تولید سالیانه ۲۵ هزار تن در حال راه‌اندازی است، بازدید کرد.

با افتتاح این واحد تولیدی برای ۴۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود. بازگشت واحدهای تعطیل به مدار تولید

قابل ذکر است که دو واحد تولیدی مذکور هریک برای دریافت یکصد میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع جهش تولید، به بانک های عامل معرفی شده‌اند.

دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان در حاشیه این بازدیدها در گفت‌وگو با خبرنگاران ، با یادآوری نامگذاری سال جاری تحت عنوان جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بیان داشت: در استان نیز تلاش شد تا از فرصت‌هایی که امکان افزایش تولید و ظرفیت اشتغال را دارند، شناسایی و حمایت شوند.

وی شناسایی واحدهای تولیدی تعطیل، راکد و نیمه راکد برای ارتقاء به ظرفیت اسمی را یکی از برنامه‌ها در راستای تحقق شعار راهبردی جهش تولید عنوان و خاطرنشان کرد: یکی از پروژه های بازدید شده امروز از جمله واحدهای تعطیل بود که با سرمایه‌گذار جدید به مرحله تولید رسیده است.

نماینده عالی دولت در گیلان به بازدید از واحد تولید لوازم طبی  اشاره کرد و افزود: این واحد تولیدی نیز در زمره پروژه های جهش تولید استان بوده که حمایت های تسهیلاتی برای طرح توسعه آن مصوب شده است.

وی ادامه داد: این واحد تولیدی به واسطه کیفیت محصولات، از جمله شرکت‌های مهم کشور محسوب می‌شود و زمینه صادرات بویژه به همسایگان را داراست.

استاندار گیلان اضافه کرد: ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای دو واحد تولیدی بازدید شده، مصوب و در مراحل پرداخت است و با اجرای طرح های توسعه دو واحد مذکور، در مجموع برای ۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

بازگشت واحدهای تعطیل به مدار تولید

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد