امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Thursday, 22 April , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 11 رمضان 1442
شناسه خبر : 33118
  پرینتخانه » یادداشت

تصویر رشت ۱۴۰۰ و بودجه شهرداری

 نبض خبر ؛ نظام بودجه ریزی در دنیای امروز که بر محور توسعه برنامه ای در حال حرکت می باشد نقشی محوری و زیربنایی دارد. مدیران چه در سازمان های انتفاعی و چه در سازمان های غیر انتفاعی، تصمیمات یکسال آینده خود را در قالب ردیف های بودجه سر و سامان می دهند. بنابراین با […]

 نبض خبر ؛ نظام بودجه ریزی در دنیای امروز که بر محور توسعه برنامه ای در حال حرکت می باشد نقشی محوری و زیربنایی دارد.

مدیران چه در سازمان های انتفاعی و چه در سازمان های غیر انتفاعی، تصمیمات یکسال آینده خود را در قالب ردیف های بودجه سر و سامان می دهند. بنابراین با نگاه به ردیف های درآمدی و هزینه ای بودجه می توان تصور نمود که آن سازمان چه برنامه هایی را برای سال آینده خود طراحی کرده است و سپس براساس آن اقدام به طراحی برنامه های عملیاتی و بهبود کیفیت می نماید.

آنچه در این میان حائز اهمیت است ۱) توجه به طراحی بودجه در امتداد برنامه های راهبردی سازمان مربوطه و تحقق آن و ۲) میزان محقق شدن بودجه در سنوات گذشته به عنوان یک راهنما برای اصلاح و در نتیجه نزدیکتر شدن به یک بودجه منطقی و قابل دستیابی می باشد.

به بهانه تصویب بودجه ۱۲۵۰ میلیارد تومانی شهرداری رشت برای سال۱۴۰۰به نظر می رسد که لازم بود اعضای شورای شهر رشت، با رونمایی از ردیف های بودجه در منظر عموم؛ نسبت به تصویری که در ذهن خود برای رشت ۱۴۰۰ ساخته بودند شفاف سازی می نمودند و در بازه زمانی مناسبی پذیرای نظرات متخصصین، آگاهان و منتقدین و دلسوزان شهر می شدند تا به وسیله آن موجبات ارتقاء نظام بودجه ریزی و در نهایت بهبود شاخص های  و رضایتمندی عمومی را فراهم نمایند.

سیدمحمدمهدی باکی هاشمی
دکترای تخصصی مدیریت_سیاستگذاری عمومی

 

پایگاه خبری نبض خبر مطالب عنوان شده  را تایید و یا تکذیب نمی کند،

مسئولیت کلیه مندرجات به عهده خود شخص بوده و این پایگاه مسئولیتی در قبال آن نمی پذیرد. 

بودجه شهرداری

 

بودجه شهرداری

نویسنده : سیدمحمدمهدی باکی هاشمی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد