امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Wednesday, 3 March , 2021
امروز : چهارشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۳۹۹ - 20 رجب 1442
شناسه خبر : 32171
  پرینتخانه » اخبار, اخبار گیلان, خبرهای گیلان, علوم پزشکی گیلان

اضافه وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان نگران کننده است

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اولین نشست کارگروه استانی پیشگیری و کنترل چاقی کودکان و نوجوانان ، اضافه وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان را نگران کننده عنوان کرد.

نبض خبر : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا) ؛ دکتر مسعود نوروزی -معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه اضافه وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان نگران کننده است،  گفت : باتوجه به خانه نشینی اجباری که به علت شیوع کرونا رخ داده احتمالا با افزایش بروز چاقی روبرو خواهیم بود . زیرا شرایط فعلی زمینه را برای تقویت رفتارهای نامناسب از جمله،  پرخوری و استفاده از تنقلات ناسالم، کم تحرکی و … را فراهم کرده است.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت شناخت علل بروز اضافه وزن ، چاقی و آسیب شناسی ، نقش هم اندیشی و همکاری های بین بخشی در خصوص ارایه راهکارهای مناسب که قابلیت اجرایی داشته باشد را بسیار موثر ثمر ، عنوان کرد.

لازم به ذکر است ؛ اولین نشست کارگروه استانی پیشگیری و کنترل چاقی کودکان و نوجوانان، با حضور دکتر مسعود نوروزی – معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و جمعی از مسوولان معاونت بهداشتی دانشگاه ، نمایندگانی از اداره کل ورزش و جوانان استان ، ادارات امور شهری ، روستایی   و شهرداری شهر رشت  در  سالن اجلاس   معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

اضافه وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد