امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Sunday, 25 July , 2021
امروز : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ - 16 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 34258
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی

ارتقاء و تقویت ورزش محلات سلامت جامعه شهری را به دنبال دارد

افشین ناظمی مربی و پیشکسوت مطرح گیلانی در طی یادداشتی در خصوص افزایش سرانه ورزشی در شهر رشت گفت: توسعه فضاهای ورزشی فقط وظیفه شهرداری نیست اما شهرداری می تواند با اجرای برنامه های متنوع زمینه ارتقاء و تقویت ورزش محلات را فراهم کند‌.چرا که افزایش روحیه نشاط و شادابی در بین مردم سلامت جامعه شهری را نیز به همراه خواهد داشت.

به گزارش نبض خبر به نقل از پایگاه خبری مخاطب روز ، افشین ناظمی،که بازنشسته شهرداری رشت است و در کارنامه کاری خود سابقه معاونت ورزشی سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری رشت را نیز دارد،در ادامه افزود:شهرداری رشت می تواند به طور مشارکتی با سازمان ورزش و جوانان نسبت به توسعه اماکن ورزشی و‌ همچنین گسترش برنامه های ورزش همگانی اقدام کند.

وی با اشاره به ایجاد فضای ورزشی در بوستان ها گفت: سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری باید در این راستا به دنبال بهره بردن از ظرفیت ورزشی بوستان ها در فضاهای باز باشد و در این راستا امکاناتی در بوستان ها ایجاد کند که خانواده ها بتوانند از وسایل ورزشی نیز بهره ببرند.

پیشکسوت فوتبال گیلان افزود: تخصیص سرانه ورزشی علاوه بر افزایش عدالت در دسترسی به فضاهای ورزشی و ارتقای نشاط اجتماعی، بستر لازم برای تنوع بخشی به ورزش قهرمانی و همگانی را فراهم می‌کند.

ناظمی با تاکید بر توسعه سرانه ورزشی شهررشت گفت: از سال ۸۹ تا ۹۵ معاون فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت بودم و معتقدم برای توسعه ورزش شهروندی در مناطق پنجگانه شهرداری رشت باید در هر منطقه یک مکان ورزشی ایجاد و در اختیار مردم قرار بگیرد،زیرا افزایش سرانه ورزشی یکی از ارکان رشد و گسترش ورزش در تمامی ابعاد و زمینه‌هاست و این مورد به شدت در مناطق مختلف شهر رشت به ویژه مسکن مهر احساس می‌شود. به همین دلیل باید با بررسی همه جانبه و برنامه ریزی درست در حوزه ارتقای فضای ورزشی شاهد گام های خوبی در شورای ششم باشیم.

افشین ناظمی با تاکید بر اینکه برنامه هایی که در شورا تصویب می شود باید قابلیت اجرایی در شهر داشته باشند،تصریح کرد: اهمیت تایید مصوبات ورزشی کمتر از مصوبات عمرانی و فرهنگی در شورا نیست و اعضا باید در این زمینه همسو و هم عقیده باشند.

افشین ناظمی

افشین ناظمی

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد