00010 copy

تفاوت این حیوانات شبیه به هم را می‌دانید؟

به گزارش نبض خبر به نقل از حکیم مهر به نقل از برترین ها، این حیوانات بسیار شبیه هم هستند و خیلی وقت‌‌ها آن‌ها را با هم اشتباه می‌گیریم اما چند ویژگی آن‌ها را از هم متمایز می‌کند.

 
خرگوش و خرگوش صحرایی معمولا با هم اشتباه گرفته می‌شوند. اما خرگوش‌های صحرایی معمولا بزرگتر از خرگوش‌ها هستند و پا‌ها و گوش‌های بلندتری دارند. پا‌های عقب خرگوش صحرایی قوی‌تر از خرگوش است بنابراین سریع‌تر می‌دود و بهتر از دست شکارچیان فرار می‌کند. همچنین خرگوش‌های صحرایی نشانه‌های مشکی روی مو‌های خود دارند.
حیوانات شبیه به هم
لاما و آلکاپا

یک راه ساده برای تشخیص دادن لاما و آلکاپا وزن آن ‌هاست. آلکاپا‌ حدود ۶۸ کیلوگرم وزن دارد در حالی که لاما حدود ۱۸۰ کیلوگرم وزن دارد. یک تفاوت بارز دیگر بین این دو حیوان گوش آن هاست. گوش آلپاکا کوتاه و تیز است و گوش لاما بلندتر و به شکل موز است.

حیوانات شبیه به هم
دلفین و گرازماهی
گرازماهی و دلفین دو حیوان متفاوت هستند که بیشتر افراد آن‌ها را با هم اشتباه می‌گیرند. هر دوی آن‌ها به یک خانواده تعلق دارند، اما بسیار متفاوت هستند. ساده‌ترین راه تشخیص آن‌ها صورتشان است. دلفین‌ها بینی بلندتر و دندان‌های مخروطی دارند و گرازماهی‌ها بینی کوتاه و گرد و دندان‌های بیلچه مانندی دارند. تفاوت دیگر آن‌ها باله پشتی آن هاست. باله پشتی دلفین منحنی و باله پشتی گرازماهی مثلثی شکل است.
زنبور عسل و زنبور
زنبور‌ها و زنبور‌های عسل بسیار شبیه هم هستند، اما یکی از آن‌ها وحشی است. هر دوی آن‌ها هنگام حمله نیش می‌زنند، اما زنبور‌ها راحت‌تر خشمگین می‌شوند. زنبور‌های عسل مو دارند و پا‌های عقبی آن‌ها پهن است. زنبور‌ها لاغرتر، براق‌تر و پا‌های عقبی باریکی دارند.
حیوانات شبیه به هم
فک و شیردریایی
شیر‌های دریایی و فک‌ها حیوانات دریایی هستند که به جای پا باله دارند، اما تفاوت‌های زیادی دارند. مثلا پا‌های جلویی فک‌ها بسیار کوچکتر است و پنجه دارند، ولی شیر‌های دریایی ندارند. شیر‌های دریایی گوش‌هایی به شکل باله کوچک دارند درحالی که فک‌ها هیچ گوش خارجی ندارند. همچنین شیر‌های دریایی صدای بلندتری دارند و نسبت به فک‌ها اجتماعی‌تر هستند.
حیوانات شبیه به هم
شاپرک و پروانه
شاپرک‌ها و پروانه‌ها تفاوت‌های زیادی دارند. پروانه‌ها رنگارنگ‌تر هستند و روز‌ها دور گل‌ها می‌گردند. یک راه ساده برای تشخیص این دو، شاخک‌های آن هاست. شاخک پروانه بلند است و انتهای آن به شکل حباب است، اما شاخک شاپرک کوتاه و به شکل پر است. همچنین بال‌های پروانه به سمت بالا و پشت آن جمع می‌شود، اما بال‌های شاپرک به سمت پایین و شکمشان جمع می‌شود.
حیوانات شبیه به هم
کروکدیل و تمساح
برای تشخیص کروکدیل و تمساح باید به پوزه آن‌ها دقت کنید. تمساح پوزه کوتاهی به شکل یو (U) دارد در حالی که پوزه کروکدیل بیشتر به شکل وی (V) است. همچنین دندان‌های کروکدیل با دهان بسته مشخص است، اما تمساح نیست.
حیوانات شبیه به هم
قاطر و الاغ
قاطر و الاغ شبیه هم هستند، اما دو حیوان متفاوت هستند. قاطر نتیجه جفتگیری اسب ماده و الاغ نر است و گوش‌های بلند و جثه بزرگتر و بلندتری دارد.
حیوانات شبیه به هم
مارمولک و سمندر
این دو حیوان شبیه هم هستند، اما مارمولک‌ها خزنده و سمندر‌ها دوزیست هستند. سمندر‌ها نزدیک به آب یا جا‌های خنک و مرطوب زندگی می‌کنند. اما مارمولک‌ها جا‌های گرم و خشک را ترجیح می‌دهند. مارمولک‌ها انگشتان بلند و بدن پولکی دارند در حالی که پوست سمندر‌ها صاف است و انگشتان کوتاهی دارند. مارمولک‌ها بزرگتر از سمندر‌ها هستند.  حیوانات شبیه به هم
حیوانات شبیه به هم
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در whatsapp
  • اخبار مرتبط
  • تبادل نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.