امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Wednesday, 20 November , 2019
امروز : چهارشنبه, ۲۹ آبان , ۱۳۹۸ - 23 ربيع أول 1441
شناسه خبر : 16920
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, ورزشی تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۱ |

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای بسم الله الرحمن الرحیم ۱۷ شوال به مناسبت سالروز مبارزه دلاورانه و جوانمردانه امام علی( علیه السلام ) با عمر بن عبدود و شکست دشمن و سربلندی اسلام، روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای نامیده شده است. فرهنگ پهلوانی […]

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای

بسم الله الرحمن الرحیم

۱۷ شوال به مناسبت سالروز مبارزه دلاورانه و جوانمردانه امام علی( علیه السلام ) با عمر بن عبدود و شکست دشمن و سربلندی اسلام، روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای نامیده شده است.

فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای
در تاریخ و تمدن ایران باستان و آموزه های دینی ما ایرانیان ریشه دارد ،بنابراین ترویج فرهنگ پهلوانی در عرصه ورزش و حتی فراتر از ان اشاعه ان در فرهنگ عمومی جامعه و تسری ان در مراودات و کارهای روزمره همچنین توسعه ورزش زورخانه ای که با طنین ملکوتی صلوات و ذکر ال الله بویژه مولا علی (ع)همراه است ، وظیفه ملی و اخلاقی ما به شمار می آید.

پیام روز پهلوانی و زورخانه ای این است که همه انسان ها در تمام عرصه های زندگی، الگویی چون حضرت علی (علیه السلام) داشته باشیم و قهرمانان ما در تمامی رشته های ورزشی باید فرهنگ پهلوانی را در خود نهادینه کرده و سرلوحه کار خود قرار دهند.

ترویج و توسعه فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای یقینا باعث پیشگیری از مسائلی همچون به هم ریختگی، تزلزل و سردرگمی و از همه مهم تر رعایت عدالت و فروتنی در جامعه خواهد شد و خوشبختانه در عرصه بین المللی و حضور فعال کشور های جهان در این رشته ورزشی، شاهد طی مسیری رو به رشد و با علاقه بسیار مطلوب هستیم.

اینجانب ضمن کاوه قدسی گرامی داشتن مقام پهلوانان و مروجان فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای، این روز بسیار مهم را به تمامی ورزشکاران ودوستداران این فرهنگ واین ورزش تبریک عرض میکنم.

 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد