امام صادق (ع) می فرماید :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Tuesday, 25 June , 2019
امروز : سه شنبه, ۴ تیر , ۱۳۹۸ - 22 شوال 1440
شناسه خبر : 15348
  پرینتخانه » اخبار, شورای شهر رشت, مدیریت شهری تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸ |

رسولی: افزایش فرصت دوماهه برای متقاضیان صدور پروانه با نرخ سال ۹۷

رئیس کمیسیون توسعه عمران شهری شورا در هشتاد و ششمین جلسه شورا بیان داشت: امیدوارم امروز پایان اتفاقات ناخوشایند در شورا باشد و تضارب آرا زمینه ای برای اتفاقات خوب باشد.

رضا رسولی از کاستی های بوجود آمده عذر خواست و گفت: اگرچه جایگاه رشت بیش از اینهاست اما اتفاقات خوبی هم صورت گرفته است. در بین بیش از ۱۰۰۰ شهر، بسیاری از شهرها هنوز نتوانستند حقوق کارکنان خود را کامل بپردازند.

وی ابراز کرد: موجب خوشحالی است که امروز بطور جدی شرمنده کارکنان شهرداری نشده ایم و بجز بخش کوچکی از کارکنان حمل و نقل، تقریبا حقوق تمام کارکنان پرداخت شده است.

رسولی ضمن تقدیر از مدیریت و کارکنان بخش درآمد و مصوبات شورا در تصویب عوارض تشویقی، اذعان داشت: از تمامی کارکنان شهرداری و به ویژه سرپرست شهرداری تقدیر می کنم.

  1. اداره ی ۸ ماه شهر بدون تنش، شایسته تقدیر است.

رئیس کمیسیون عمران آماری از حوزه عمرانی شهرداری ارائه داد و گفت: در طول ۹ ماه گذشته بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال قرارداد عمرانی منعقد شده و ۴۰۰ میلیارد ریال در حوزه خرید اتوبوس قرارداد بسته شده است.

رسولی افزود: بخش زیادی از این قراردادها در حوزه نگهداشت است. با عوارض نمی توان شهر را اداره کرد و باید منابع سرمایه ای جداگانه اخذ کرد. مکلف کردن شهرداری برای انجام برخی پروژه ها در حوزه سرمایه گذاری ، یکی از این اقدامات بوده است.

وی افزود: دو هفته اخیر پرداخت عوارض تشویقی موجب شد بیش از ۳۰ میلیارد منابع جذب کنیم.

رسولی با اشاره به مراجعه سازندگان به شهرداری برای پرداخت عوارض، ابراز کرد: ممکن است پروانه ساخت در این مدت صادر نشود و عوارض با رقم سال بعد محاسبه شود. بنابراین طرحی تدوین شده تا سازندگانی که عوارض خود را پرداخت کرده اند، اما فرایند اداری طولانی شده است، تا اردیبهشت فرصت داده می شود تا عوارض با رقم سال جدید محاسبه نشود.

 

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد