امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Wednesday, 8 July , 2020
امروز : چهارشنبه, ۱۸ تیر , ۱۳۹۹ - 18 ذو القعدة 1441
شناسه خبر : 27975
  پرینتخانه » علوم پزشکی گیلان

شناسایی قطعی ۳۳ بیمار مبتلا به فاسیولا در گیلان/ بیشترین مبتلایان مربوط به شهر رشت است

نبص خبر؛ آبتین حیدر زاده پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به شیوع بیماری فاسیولا در گیلان، اظهار کرد: تاکنون ۳۳ گیلانی به صورت قطعی به این بیماری مبتلا شده‌اند. وی با اشاره به اینکه این تعداد از طی دو ماه آبان و آذر سال گذشته مبتلا شده‌اند، گفت: احتمال دارد این تعداد با […]

نبص خبر؛ آبتین حیدر زاده پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به شیوع بیماری فاسیولا در گیلان، اظهار کرد: تاکنون ۳۳ گیلانی به صورت قطعی به این بیماری مبتلا شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه این تعداد از طی دو ماه آبان و آذر سال گذشته مبتلا شده‌اند، گفت: احتمال دارد این تعداد با تأیید آزمایش ۴۹ نفر دیگر افزایش یابد.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با بیان اینکه عمد مبتلایان به بیماری فاسیولا مربوط به شهر رشت است، افزود: البته لازم به ذکر است که تاکنون کسی به دلیل این بیماری در مراکز درمانی استان گیلان بستری نشده است.

حیدرزاده با تأکید بر لزوم رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از ابتلاء به این بیماری به ویژه در زمان مصرف سبزیجات محلی، بیان کرد: گیلانیان باید سبزی‌های محلی را خشک کرده یا ۳ ثانیه جوشانده و یا در محلول آب و سرکه سفید برای مدت ۱۵ دقیقه قرار دهند.

وی با اشاره به وجود روان آب‌ها در گیلان و احتمال استفاده برخی از خانواده‌ها از آن به عنوان اب شرب، تأکید کرد: خانواده‌ها نباید از روان آب‌ها و یا آب‌های سطحی قبل از جوشاندن آن استفاده کرد.

حیدر زاده به سیر پیگیری، تشخیص و درمان مبتلایان به بیماری فاسیولا در گیلان، تصریح کرد: با کمک آزمایشگاه رفرانس دانشکده بهداشت دانشگاه تهران، دانشکده پزشکی رشت و مرکز بهداشت استان مشغول پیگیری بیماران در استان هستیم.

وی با هشدار به دامداران استان گیلان، افزود: تمام کشاورزان و دامداران گیلانی به توصیه سازمان دامپزشکی توجه کرده و برای کم کردن تخم انگل فاسیولا در محیط‌زیست استان، دام‌های کوچک و بزرگ خود را سالی دو بار با داروهایی که سازمان دامپزشکی توصیه می‌کند، درمان ضد انگل کنند.

انتهای پیام/http://Nabzkhabar.ir

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد