امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Wednesday, 8 July , 2020
امروز : چهارشنبه, ۱۸ تیر , ۱۳۹۹ - 18 ذو القعدة 1441
شناسه خبر : 27374
  پرینتخانه » اخبار, اخبار گیلان, اقتصادی

افزایش صادرات کالا از گیلان

80 میلیون دلار محصول کشاورزی از ابتدای امسال تاکنون از گیلان صادر شد.

افزایش صادرات کالا از گیلان

به گزارش نبض خبر 

افزایش صادرات کالا از گیلان : رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان امروز گفت : از ابتدای امسال تاکنون ۴۵۰ هزار تن محصول کشاورزی و مصالح ساختمانی به ارزش ۸۰ میلیون دلار از بنادر آستارا و انزلی به کشورهای حاشیه دریای خزر صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از لحاظ وزن ۳۳ درصد و از لحاظ ارزش ۱۶ درصد افزایش یافت.

فرهاد دلق پوش افزود : کاشی ، سیمان ، میوه و تره بار از محصولاتی است که امسال به کشورهای جمهوری آذربایجان ، گرجستان ، اوکراین و روسیه صادر شد.

وی اضافه کرد : ۱۸۰ تن کالا  به ارزش ۳۳ هزار دلار امسال بصورت صادرات چمدانی از بندر آستارا صادر شد.

دبیر کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی گیلان با بیان اینکه ایجاد پایانه صادرات محصولات کشاورزی در آستارا درخواست بازرگانان بود که در کارگروه صادرات کالاهای غیر نفتی گیلان تصویب شد ، گفت : زمین مورد نظر برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این طرح مشخص شده است تا از طریق این پایانه ، محصولات کشاورزی گیلان و مازندران به خارج از کشور صادر خواهد شد.

فرهاد دلق پوش افزود : پارسال ۴۱۰ میلیون دلار کالای غیر نفتی از گمرک آستارا به کشورهای حوزه دریای خزر صادر شد.
وی در ادامه به مشکلات بازرگانان اشاره و اضافه کرد : اجرای فیبر نوری ، توسعه جاده های مواصلاتی ، اصلاح محوطه گمرک ، توسعه پایانه بار ، ایجاد پارکینگ کامیون های صادراتی ، ایجاد انبارهای مناسب پایانه های ریلی ، زمینی و بندری از دغدغه های فعالان اقتصادی در آستارا است.
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان اعلام کرد : پارسال ۱۲ هزار میلیارد ریال برای حمایت از واحدهای تولیدی گیلان پرداخت شد و امسال این اعتبار افزایش خواهد یافت.

فرهاد دلق پوش گفت : گیلان به لحاظ رفع موانع واحدهای تولیدی ، رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است.

وی  با اشاره به فعال سازی واحد های صنعتی راکد در گیلان افزود : پارسال ۱۱۴ واحد تولیدی راکد در گیلان با رفع موانع و مشکلات موجود فعال شد و به چرخه تولید بازگشت.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان در پایان با بیان اینکه ۸۵ هزار نفر در ۳ هزار واحد صنعتی استان ، مشغول بکارند تصریح کرد : تا ۲ سال آینده ، ۵۰ هزار فرصت شغلی جدید در گیلان ایجاد خواهد شد.

| منبع خبر : خبر گزاری صدا و سیما
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد