امام صادق (ع) :
۞ از حقیقت ایمان این است که حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد ۞
Tuesday, 30 November , 2021
امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ - 25 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 32702
  پرینتخانه » اخبار, جالب و خواندنی, فناوری و اطلاعات

تلاش ناسا برای توسعه صنعت هواپیماهای برقی

نبض خبر ؛ آژانس فضایی آمریکا تلاش دارد تا در توسعه هواپیماهای برقی مشارکت داشته باشد. ناسا با هدف پروازهای هوایی برقی و سازگار با محیط زیست در حال همکاری با صنعت هواپیمایی است. ناسا علاوه بر ماموریت مریخی جدید خود سعی دارد تا همکاری های دیگری را با صنعت هواپیمایی، ابزارهای طراحی و یا هواپیماهای […]

نبض خبر ؛ آژانس فضایی آمریکا تلاش دارد تا در توسعه هواپیماهای برقی مشارکت داشته باشد. ناسا با هدف پروازهای هوایی برقی و سازگار با محیط زیست در حال همکاری با صنعت هواپیمایی است.

ناسا علاوه بر ماموریت مریخی جدید خود سعی دارد تا همکاری های دیگری را با صنعت هواپیمایی، ابزارهای طراحی و یا هواپیماهای پیشران الکتریکی ایفا کند. از اهداف دیگر این آژانس فضایی توسعه پروازها با هواپیماهای ساب سونیک و همچنین سیستمهای الکتریکی است.  هواپیماهای برقی

در واقع هدف ناسا استفاده از EAP در ناوگان جهانی هواپیمایی و همچنین استفاده از آن در هواپیماهای کوچک تجاری خواهد بود. طبق تحقیقات این آژانس فضایی در صورت استفاده از پیشرانه الکتریکی در هواپیماها علاوه بر کاهش مصرف انرژی، کربن دی اکسید کمتری نیز منتشر خواهد شد. در این صورت تغییرات آب و هوایی نیز با روند کمتری انجام خواهد گرفت.

در حال حاضر انجام سفرهای هوایی که با محیط زیست سازگار باشد دغدغه بسیاری از تولیدکنندگان این صنعت شده است. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۹ حمل و نقل هوایی باعث تولید ۹۱۵ میلیون تن CO2 شده بود. به همین دلیل شرکت بوئینگ اعلام کرد تا سال ۲۰۳۰ تمامی هواپیما های خود را با سوخت های گیاهی و یا ضایعات کشاورزی خواهد ساخت. علاوه بر آن آژانس ایمنی هواپیمایی در اروپا نیز قصد دارد پروازها را بر مبنای محیط زیست درجه بندی کند.

 

هواپیماهای برقی

| منبع خبر : تکنا
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد